Mikulášský výprodej skladu 🎅 - slevy pouze do neděle (10.12.2023), nebo do vyprodání zásob!

Tyl

Nejprodávanější

fialový tyk (1)
80 Kč –8 %
Původně: 80 Kč  (–8 %)
73 Kč
tutu (4)
150 Kč –9 %
Původně: 150 Kč  (–9 %)
136 Kč
2 položek celkem

Jemný tyl se povětšině spojuje se svatebním průmyslem. Svatební šaty a závoj z jemného tylu a saténu = nádherná nevěsta. Dnes se však tyl používá už i v běžném oděvním průmyslu. Nejznámější jsou oblíbené „tutu“ sukýnky (tylové sukně). Jsou vhodné nejen pro jarní procházku, ale mohou se stát i outfitem na svatbu, křest či svaté přijímání.

Tyl má zastoupení i jako dekorativní látka. Dekorace z jemného tylu dodají interiéru šarm, lehkost a jemnou eleganci. Tylové doplňky do bytu mohou být vícebarevné, jelikož látka je dostupná v široké škále barev.

Oblečení z měkkého tylu skladujte zavěšené, aby se látka nemačkala a neztratila na objemu. Když tyl není moc zmačkaný, raději ho nežehlete! Někdy stačí záhyb navlhčit a po natažení nechat vyschnout. Syntetický tyl se může poškodit pod vlivem horké žehličky, je-li však třeba žehlit děláme to přes hadřík, nejlépe s napařováním a při nejnižší teplotě žehlení. Tyl je nejlepší prát ručně v tekutém prášku, nebo v pračce na nízké teplotě a krátkém programu ideálně v nějaké sáčku na praní.

Z tylu v kombinaci s bavlněnou látkou a krajkou si můžete ušít šaty dle vlastních požadavků a představ.